Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/8/2020 08:57 PM
                  3/7 Open/Masters Regulation Meet - 3/7/2020                  
                                  8 Lanes HS                                   
                                Deer Valley HS                                 
                                    Results                                    
 
200 Meter Dash Masters Women
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jackson, Carol            66 21-Unattached                     40.15   NWI 
 
High Jump Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Darcy              65 44-Unattached                     1.00m    3-03.25 
 
Long Jump Masters Women
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Smith, Darcy              65 44-Unattached                     1.98m   NWI   6-06.00 
 
Shot Put 4K<50<=3K Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Bethany         19 48-Unattache                      9.87m   32-04.75 
 
Shot Put 4K<50<=3K Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Biondolillo, Kathleen     60 48-Unattache                      7.23m   23-08.75 
 
Shot Put 4K<50<=3K Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jackson, Carol            66 21-Unattached                     7.01m   23-00.00 
  2 Smith, Darcy              65 44-Unattached                     6.00m   19-08.25 
 
Discus Throw 1K Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Bethany         19 48-Unattache                     33.47m     109-10 
 
Discus Throw 1K Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Biondolillo, Kathleen     60 48-Unattache                     15.96m      52-04 
 
Discus Throw 1K Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jackson, Carol            66 21-Unattached                    15.69m      51-06 
  2 Smith, Darcy              65 44-Unattached                    13.38m      43-11 
 
Weight Throw Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Biondolillo, Kathleen     60 48-Unattache                     10.81m   35-05.75 
  2 Jackson, Carol            66 21-Unattached                     9.90m   32-05.75 
  3 Robinson, Bethany         19 48-Unattache                      9.24m   30-03.75 
  4 Smith, Darcy              65 44-Unattached                     8.11m   26-07.25 
 
Super Weight Masters Women
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Biondolillo, Kathleen     60 48-Unattache                      7.55m   24-09.25 
  2 Jackson, Carol            66 21-Unattached                     6.65m   21-10.00 
  3 Smith, Darcy              65 44-Unattached                     6.40m   21-00.00 
 
100 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cooper, Dave              45 Arizona Cheetahs                  13.52   NWI  2 
 
100 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Logan, David              59 Quicksilver Trac                  16.49   NWI 
 
100 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 DiMassa, David            61 48-Unattache                      16.65   NWI 
  2 Sim, Paul                 61 48-Unattache                      17.41   NWI 
  3 Dendy, Timothy            60 48-Unattache                      19.20   NWI 
 
100 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Obye, Douglas             70 48-Unattache                      17.83   NWI 
 
200 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Castro, Jusin             23 48-Unattache                      26.10   NWI 
 
200 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cooper, Dave              45 Arizona Cheetahs                  28.56   NWI 
 
200 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Huber, Mark               60 48-Unattache                      31.20   NWI 
  1 DiMassa, David            61 48-Unattache                      31.48   NWI 
 
200 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Obye, Douglas             70 48-Unattache                      36.41   NWI 
 
400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Castro, Jusin             23 48-Unattache                      57.34  
 
400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Santoro, Clint            45 48-Unattache                    1:05.12  
 
400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huber, Mark               60 48-Unattache                    1:09.11  
 
400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Obye, Douglas             70 48-Unattache                    1:20.10  
 
800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jump, Jay                 40 48-Unattache                    2:11.81  
 
800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huber, Mark               60 48-Unattache                    2:51.02  
 
800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mahl, Mark                73 48-Unattache                    3:28.95  
 
1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jump, Jay                 40 48-Unattache                    4:28.82  
 
1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Santoro, Clint            45 48-Unattache                    4:50.68  
 
1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huber, Mark               60 48-Unattache                    5:27.61  
 
High Jump Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cooper, Dave              45 Arizona Cheetahs                  1.35m    4-05.00 
 
High Jump Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watson, Richard           68 48-Unattache                      1.15m    3-09.25 
 
High Jump Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Parry, Arthur             74 48-Unattache                      1.30m    4-03.25 
 
High Jump Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Larry              78 48-Unattache                      1.10m    3-07.25 
 
High Jump Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Davies, George            80 48-Unattache                         NH            
 
High Jump Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ship, Phil                85 48-Unattache                      1.15m    3-09.25 
 
Pole Vault Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Parry, Arthur             74 48-Unattache                      1.80m    5-10.75 
 
Pole Vault Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Larry              78 48-Unattache                      2.15m    7-00.50 
 
Long Jump Masters Men
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Parry, Arthur             74 48-Unattache                      3.96m   NWI  13-00.00 
 
Long Jump Masters Men
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Ship, Phil                85 48-Unattache                      2.74m   NWI   9-00.00 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cooper, Dave              45 Arizona Cheetahs                  9.19m   30-02.00 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bickel, David             54 48-Unattache                     11.17m   36-07.75 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stilwell, Ron             57 48-Unattache                     11.01m   36-01.50 
  2 Biondolillo, Jim          59 48-Unattache                      9.57m   31-04.75 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sim, Paul                 61 48-Unattache                     12.41m   40-08.75 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watson, Richard           68 48-Unattache                      9.89m   32-05.50 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Muller, Tim               70 48-Unattache                     13.74m   45-01.00 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Iammers, William          76 48-Unattache                     12.12m   39-09.25 
  3 Bourne, John              78 48-Unattache                      8.08m   26-06.25 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  2 Davies, George            80 48-Unattache                      9.95m   32-07.75 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ship, Phil                85 48-Unattache                     11.21m   36-09.50 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bickel, David             54 48-Unattache                     42.06m     138-00 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stilwell, Ron             57 48-Unattache                     36.29m     119-01 
  2 Biondolillo, Jim          59 48-Unattache                     32.34m     106-01 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sim, Paul                 61 48-Unattache                     38.03m     124-09 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watson, Richard           68 48-Unattache                     36.83m     120-10 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Muller, Tim               70 48-Unattache                     39.70m     130-03 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  2 Iammers, William          76 48-Unattache                     31.55m     103-06 
  3 Bourne, John              78 48-Unattache                     27.39m      89-10 
  4 Jones, Larry              78 48-Unattache                     27.14m      89-00 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Davies, George            80 48-Unattache                     33.59m     110-02 
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stilwell, Ron             57 48-Unattache                     32.06m     105-02 
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sim, Paul                 61 48-Unattache                     29.06m      95-04 
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ship, Phil                85 48-Unattache                     28.59m      93-09 
 
Weight Throw Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bickel, David             54 48-Unattache                     18.28m   59-11.75 
  2 Biondolillo, Jim          59 48-Unattache                     12.94m   42-05.50 
  3 Watson, Richard           68 48-Unattache                     12.90m   42-04.00 
  4 Bourne, John              78 48-Unattache                      9.19m   30-02.00 
 
Super Weight Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bickel, David             54 48-Unattache                      8.57m   28-01.50 
  2 Watson, Richard           68 48-Unattache                      7.50m   24-07.25 
  3 Biondolillo, Jim          59 48-Unattache                      6.37m   20-10.75