2017 All-Americans

Name Team Event Div National Champ
Kyson Powell Accelerate TC Discus 11 and 12 Boys  
Arizona Cheetahs Arizona Cheetahs 4x100 7 and 8 Girls  
Arizona Cheetahs Arizona Cheetahs 4x100 9 and 10 Girls  
Arizona Cheetahs Arizona Cheetahs 4x100 11 and 12 Girls  
Arizona Cheetahs - A Arizona Cheetahs 4x400 7 and 8 Girls  
Arizona Cheetahs - B Arizona Cheetahs 4x400 7 and 8 Girls  
Makayla Hunter Arizona Cheetahs Discus 13 and 14 Girls  
Sniyah Cade Arizona Cheetahs Long Jump 9 and 10 Girls  
Taliyah Word Arizona Cheetahs 400 m 7 and 8 Girls  
Tara Sommerville Arizona Cheetahs 100 m 11 and 12 Girls  
Carlan Naisant Arizona Flames Javelin 17 and 18 Men  
Coco Velasquez Arizona Flames Javelin 9 and 10 Girls  
Devon Grubbs Arizona Flames Triple Jump 13 and 14 Boys  
James Smith Arizona Flames 400H 17 and 18 Men  
Marcus Naisant Arizona Flames Javelin 17 and 18 Men  
Rahni Turner Arizona Flames Pentathlon 13 and 14 Girls  
Roselyn Vazquez Arizona Flames Javelin 9 and 10 Girls  
Geramiah Flunder Arizona Rising Suns 200 m 9 and 10 Boys  
Geramiah Flunder Arizona Rising Suns 100 m 9 and 10 Boys  
Marianna Chavez ArizonaAthletics 1500 RW 9 and 10 Girls  
Shay Colosimo AZ Burn 800 m 7 and 8 Girls  
Amar Elmore Do Right Discus 13 and 14 Boys  
Cedric Corbin Jr Do Right 200 m 7 and 8 Boys  
Do Right Do Right 4x100 7 and 8 Boys  
Mayen Usoro Do Right 200 m 9 and 10 Girls  
Mayen Usoro Do Right 400 m 9 and 10 Girls  
Mayen Usoro Do Right 100 m 9 and 10 Girls  
Ruben Lerma Do Right 800 m 11 and 12 Boys  
Ruben Lerma Do Right 400 m 11 and 12 Boys  
Uriyah Whiten Do Right 1500 m 9 and 10 Girls  
Nyjah Graves Flight Club Shot Put 7 and 8 Girls  
Paige Platt Flight Club Javelin 11 and 12 Girls  
Uzuri Graves Flight Club Javelin 13 and 14 Girls  
Emily Vargas Glendale Flash 3000 RW 13 and 14 Girls  
Samara McConnell Huron Athletics Pole Vault 15 and 16 Girls  
Alexander Rafferty NX Level 800 m 15 and 16 Boys  
Alexander Rafferty NX Level 1500 m 15 and 16 Boys  
Kendall Black NX Level 3000 m 11 and 12 Girls  
NX Level NX Level 4x800 15 and 16 Boys  
Jack Cissne Phoenix Bobcats High Jump 17 and 18 Men  
Lonnie Fairchild II Phoenix Bobcats Javelin 15 and 16 Boys  
Isabella Allison Phoenix Flyers Javelin 7 and 8 Girls National Champ
Noah Roberts Quicksilver TC Long Jump 7 and 8 Boys National Champ
Noah Roberts Quicksilver TC 200 m 7 and 8 Boys National Champ
Noah Roberts Quicksilver TC 100 m 7 and 8 Boys National Champ
Taylan Patterson Quicksilver TC Long Jump 7 and 8 Boys  
Taylan Patterson Quicksilver TC 200 m 7 and 8 Boys  
Darius Alberty Spartan Speedsters Javelin 9 and 10 Boys  
Nyseia Howard Tucson Elite Long Jump 17 and 18 Women  
Tony May-y-el Torres Tucson Elite 1500 m 17 and 18 Men  
Devyn Henderson Unattached 200 m 7 and 8 Girls  
Devyn Henderson Unattached 100 m 7 and 8 Girls  
Kelby Kuo Unattached Shot Put 15 and 16 Girls  
Kelby Kuo Unattached Discus 15 and 16 Girls  
Quaron Adams Unattached 200 m 13 and 14 Boys National Champ
Quaron Adams Unattached 100 m 13 and 14 Boys  
Ayden Schlib Vail Vipers 1500 m 13 and 14 Boys National Champ